Wysłucham Cię. Zawsze. Po prostu przyjdź i zacznij mówić. Nie musi być mądrze ani składnie. Zrobię Ci kawę, albo miętę, albo nic i tylko zegar będzie tykał w tle. Wysłucham Cię. Pamiętaj. ~ Freiya Asgard

MMPI – 2

MMPI – 2

MMPI – 2, czyli Minnesocki Wielowymiarowy Inwentarz Osobowości®-2 (Minnesota Multiphasic Personality Inventory – 2), to jeden z najbardziej znanych i używanych testów psychologicznych w diagnostyce klinicznej. Został opracowany w latach 40. XX wieku przez grupę psychologów z University of Minnesota, dlatego nazwano go “Minnesota”.

Test MMPI -2 został stworzony w celu pomiaru różnych aspektów osobowości oraz wykrywania zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, schizofrenia czy zaburzenia osobowości. Składa się z setek pytań dotyczących różnych obszarów życia i zachowań, a osoba badana odpowiada na nie, wybierając opcje “prawda” lub “fałsz”.

Wyniki testu MMPI są analizowane przez wykwalifikowanego specjalistę, który interpretuje je w kontekście indywidualnej sytuacji pacjenta. Test ten dostarcza cennych informacji diagnostycznych, które pomagają lekarzom i psychologom lepiej zrozumieć pacjenta oraz dostosować terapię do jego potrzeb.

Dzięki swojej rzetelności i wiarygodności, test MMPI jest szeroko stosowany w praktyce klinicznej, zarówno w celach diagnostycznych, jak i terapeutycznych.

admin1281