Pomysłodawcą i założycielem Poradni poMOC jest Zuzanna Bizuk, psycholog i psychoterapeuta po ukończonej szkole psychoterapii psychodynamicznej i kursach z zakresu terapii poznawczo – behawioralnej. Wieloletni pracownik Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz psycholog szkolny.

Zdjęcie jest nieprzypadkowe, albowiem to tu – w Tatrach Polskich zrodził się pomysł na stworzenie miejsca, którego dewizą jest dawanie MOCy i wsparcia. Tak jak ja potrzebowałam motywacji, by pokonać swe lęki i obawy i zdobyć szczyt Orlej Perci, tak postanowiłam wzmacniać Innych, by i Oni umieli dotrzeć do celu.

Poradnia poMOC to nie tylko ja – mój był pomysł i wizja, ale to dzięki wsparciu najbliższych i przyjaciół oraz dzięki zaangażowaniu ludzi, którzy wchodzą w skład specjalistów naszej poradni było możliwe zrealizowanie planów. Dziękuję!

Sonia Skrętkowska jest psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyła także studia podyplomowe: „Rehabilitacja dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi”; „Stosowana analiza zachowania – przygotowanie do pracy z osobami z zaburzeniami rozwoju i zachowania”. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.
Od wielu lat pracownik Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, gdzie zajmuje się diagnozą psychologiczną, opiniodastwem i orzecznictwem, wspieraniem dzieci i ich rodzin oraz prowadzeniem grup terapeutycznych.

Dla poMOCy jest wsparciem w zakresie terapii i diagnozy – to nasz poMOCny Konsultant

Magdalena Pyrda jest psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2006r.). Aktualnie doskonali swe umiejętności zawodowe w studium psychoterapii integratywnej w Krakowie. Ukończyła szkolenie z integratywnej psychoterapii zaburzeń lękowych, zaburzeń depresyjnych oraz integratywnej psychoterapii krótkoterminowej.
Na co dzień żona, mama dwóch nastoletnich córek, miłośniczka czekolady, śpiewu, podróży i spotkań w gronie Przyjaciół:) Od czasu pandemii – właścicielka psa maltańczyka.

Katarzyna Wloka jest psychologiem i terapeutą z wieloletnim doświadczeniem. W swojej pracy łączy nurty terapii systemowej rodzin, poznawczo – behawioralnej i skoncentrowanej na rozwiązaniach. Pracuje z młodzieżą, dorosłymi, rodzinami i parami. Wciąż, nieustannie fascynuje ją człowiek, ze swoimi marzeniami, emocjami, pragnieniami, barierami…

Na codzień przyświeca jej motto “Wszysko jest trudne nim stanie się łatwe”.

Agnieszka Pogonowska pracuje w zawodzie psychologa od 2007 roku. Ponadto ukończyła Akademię Trenerów Grupowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz 4-letni całościowy kurs psychoterapii w Śląskiej Szkole Psychoterapii w Gliwicach. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe i osobiste biorąc udział w szkoleniach i konferencjach. Pracuje z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz parami.

Celem jej pracy jest profesjonalna pomoc i wsparcie drugiego człowieka z poszanowaniem jego indywidualnych wartości i przekonań.

Agnieszka Sławik jest psychologiem, interwentem kryzysowym, trenerem TUS, terapeutą TSR w procesie kształcenia i certyfikacji.
W swojej pracy łączy podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach z nurtami poznawczo-behawioralnymi oraz z narzędziami Dialogu Motywującego. Współpracuje także z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej gdzie wspiera dorosłych, dzieci oraz młodzież w kryzysie, prowadzi warsztaty i grupy wsparcia. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje na
kursach i szkoleniach, pracuje pod stałą superwizją.
Bardzo ważne jest dla niej stworzenie relacji z klientem pełnej szacunku, zrozumienia i poczucia bezpieczeństwa. Wspólnie z nim poszukuje rozwiązań i pomaga wypracować nowe sposoby na radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

Agnieszka Kubacka – Dołchun jest specjalistą diagnozy, edukacji i terapii osób ze spectrum autyzmu, surdopedagogiem, oligofrenopedagogiem, wieloletnim pedagogiem szkolnym, pracownikiem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, trenerem w ramach programu Profilaktycznego Unplugged na terenie Śląska.

Od blisko 20 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, zaburzeniami rozwoju oraz trudnościami.

Ukończyła kurs „Stosowanej Analizy Zachowania w pracy terapeutycznej osób z autyzmem” oraz trzystopniowy kurs kwalifikacyjny języka migowego.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje kończąc kursy takie jak „Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym”, „Dziecko z ADHD w przedszkolu i szkole”, „Jak pomagać dzieciom i młodzieży radzić sobie z emocjami, lękiem i stresem?”, „Trening umiejętności społecznych TUS”, „Cyberprzemoc i cyberuzależnienie”, „Terapia dziecka skoncentrowana na rozwiązaniach”.

Spełnia się także w rolach matki, żony i córki. Lubi odpocząć delektując się dobrą książką, najlepiej na łonie przyrody.

Jej motto to „PoMOC jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby”.

Monika Bizuk jest psychologiem, trenerem TUS, Certyfikowanym Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców. Posiada kwalifikacje w zakresie diagnozy dzieci i młodzieży oraz dorosłych ze spektrum autyzmu.


Współpracowała z Poradnią Psychologiczną, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Centrum Wsparcia Rodziny. Swoje doświadczenie zdobywa również pełniąc rolę psychologa szkolnego. Nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach.


Zajmuje się diagnozą psychologiczną w zakresie trudności emocjonalnych, społecznych, dydaktycznych i zawodowych. Prowadzi terapię dzieci oraz młodzieży. Doskonale sprawdza się też w prowadzeniu warsztatów i prelekcji.

Paulina Żywanowska, psycholog.

Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Nieustannie poszerza swój warsztat.

Na co dzień realizuje się zawodowo jako interwent kryzysowy, udzielając wsparcia osobom w kryzysie. Wspiera także rodziców samotnie wychowujących dzieci. Prowadzi poradnictwo, konsultacje i terapię psychologiczną. Pracuje z pasją – z dorosłymi i młodzieżą. Czerpie z podejścia poznawczo behawioralnego, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz ACT. 

W wolnym czasie pochłania seriale, książki i gry video a także kocią miłość razy trzy 🙂

Agnieszka Kaszuba – Czana jest Psychodietetykiem oraz Dietetykiem Klinicznym.
Tytuł magistra uzyskała poprzez kształcenie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach na dwóch specjalizacjach: Psychodietetyka oraz Dietetyka Kliniczna. Swoją wiedzę poszerza poprzez uczestnictwo w studiach podyplomowych, konferencjach specjalistycznych oraz licznych szkoleniach z zakresu psychodietetyki.

Głównie specjalizuje się w terapii zaburzeń odżywiania, tj. Anoreksja, Bulimia oraz Kompulsywne (napadowe) objadanie.

Pracę z Pacjentem opiera na modelu poznawczo – behawioralnym. Poprzez umiejętne wykorzystanie wiedzy z dziedzin psychodietetyki oraz dietetyki klinicznej pomaga Pacjentom naprawić ich relacje z żywieniem.

Elżbieta Cichoń – jest w trakcie 4-letniego kursu psychoterapii Gestalt. Ukończyła pedagogikę ze specjalnością terapia pedagogiczna, aby pracować z dziećmi jeszcze efektywniej i być dla nich pomocą w rozwiązywaniu problemów. Jest  terapeutką TUS oraz prowadzi warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Przygotowuje również szkolenia dla nauczycieli i rodziców.  Od kilku lat pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, pomagając w przezwyciężaniu trudności i nie wyobraża sobie, żeby mogło być inaczej. Każde spotkanie to dla niej inspirujące doświadczenie. W swojej pracy jest otwarta na spotkanie z człowiekiem i towarzyszenie mu w pokonywaniu problemów oraz podejmowaniu zmian. W wolnym czasie lubi spędzać czas na łonie natury, wędrować po górach i lesie.

Anna Brejna – jest psychologiem, certyfikowanym terapeutą środowiskowym, specjalistą wczesnego wspomagania rozwoju z uprawnieniami pedagogicznymi.
Od wielu lat pracuje z osobami doświadczającym i różnych trudności w sferze psychicznej. Zajmuje się diagnozą i terapią psychologiczną, poradnictwem oraz psychoedukacją.

W swojej pracy kieruje się zawsze etyką zawodu, oraz indywidualnego podejścia do każdej osoby i trudności z jakimi się zgłasza. Najważniejsze w pracy z drugim człowiekiem jest dla Niej stworzenie optymalnych
warunków do budowania relacji opartej na akceptacji, poczuciu poszanowania, zaufaniu, poczuciu bycia zrozumianym oraz poczuciu bezpieczeństwa.

Towarzyszy dzieciom, adolescentom i dorosłym w trudnych dla nich momentach, udzielając pomocy psychologicznej w zakresie rozwiązywania kryzysów rozwojowych, wzmacniania kompetencji emocjonalno-społecznych takich jak np. odporność na stres, komunikatywność, asertywność, umiejętność rozwiązywania problemów. Wspiera w
budowaniu adekwatnego poczucia własnej wartości i samooceny, pomagam w rozwiązywaniu konfliktów rodzinnych czy rówieśniczych.

Podczas konsultacji rodzicielskich wspiera rodziców, którzy są zaniepokojeni rozwojem i zachowaniem swojego dziecka lub chcą nabyć wiedzę w tym obszarze. Spotykając się z rodzicami istotną rolę dla Niej odgrywa współpraca – wspólnie poszukujemy zasobów i najlepszych rozwiązań, które pozwolą pomóc dziecku i całej rodzinie.

Pamiętaj – jesteśmy po to, by dawać MOC #PoradniapoMOC